Hudobná prípravka

V prvom desaťročí minulého storočia, sa začala nová éra prístupu k hudobnej výchove. Zmena prichádza od Marie Montessori a jej  inovatívnych nápadov k všeobecnému vzdelávaniu a jej spolupráca s Annou Mariou Maccheroni, jej hudbnou konzultantkou v špecializovanom odbore hudobnej výchovy.

Ich spolupráca je zaznamenaná v prácach Márie Montessori ( Montessori 1964a. 1965b), kde často citovala Maccheroni ako jej hudbnú konzultantku : ,, Slečna Maccheroni,  prišla do Ríma so mnou spolupracovať na experimente , pohľade na kontinentálnosť hudbných metód, ktoré sa používajú s triedach Materských škôl a bola pri zrode množstva testov, ktoré zaznamenali  naše prvé kroky do významných odvetví tohto vzdelávania.,,

Spolu vytvorili súvislý a zmysluplný materiál pre rozvoj hudobného vnímania detí predškolského veku.

Ich posolstvo udržiava a posúva ďalej Deborah Sulovsky z Viedne, ktorá študovala spisy , rukopisy a poznámky priamo od Marie Montessori a Anny Maccheroni.  A osobné stretnutie s Deborah bolo tak inširujúce a motivujúce, že sme sa rozhodli zistenia týchto žien posunúť priamo deťom.

Jedna z myšlienok tejto metódy je, že všetky deti sa rodia s absolútnym sluchom len časom zaniká kedže sa necvičí( resp.kazí iným hlukom) 🙂

Na kurze sa za rok (10 mesiacov) naučíme :

  • cítiť rytmus
  • základné hudobné žánre
  • spoznáme niekoľko skladateľov
  • niektoré hudobné nástroje
  • naučíme sa základné tanečné kroky
  • prejdeme základnými hudobnými pojmami ( nota , notová linajka, tón,…)

A to všetko zábavnou hravou formou:)

Krúžok je vhodný pre všetky deti vo veku 3-6 rokov. Cena krúžku je 20 eur/mesiac ; 95 eur /5 mesiacov ; 180 eur / 10 mesiacov. Je potrebné zakúpiť CD s nahrávkami pre domáce počúvanie v cene 5eur.

Na všetkých sa tešíme:)

 

Pridaj komentár

Meno *
Email *
Adresa webu